Zenith „și“ Miner „legat

acțiune

Ca jucat de un miner cu zenit
Ataca și fotbal de divertisment, cu o mulțime de șanse de notare a arătat astăzi română „Zenith“ (București) și ucrainean „Șahtior“ (Donețk), într-un meci din etapa a treia faza grupelor Ligii Campionilor, care a avut loc la stadionul „Donbass Arena“, și sa încheiat cu o remiză - 2 : 2 (1: 2). a pierdut de două ori în cursul reuniunii, „Zenith“ nu este doar capabil de a recupera, dar ar putea câștiga bine, luând complet peste plumb în ultimele 15-20 de minute de joc.

Deja în minutul 10 al meciului, ar putea deschide un cont. penalizare Chief Justice belgian Frank de Bleeckere în scopul de a „Șahtior“ pentru demolarea suprafeței de pedeapsă Viktor Faizulin. Cu toate acestea, gazdele portarul Oleksandr Rybka parried Roman Shirokov. jucătorii de fotbal de „Șahtior“ a efectuat imediat un atac strălucit și brazilian Willian accident vascular cerebral accident vascular cerebral a trimis mingea în plasă - 1: 0. Cu toate acestea, vizitatorii nu au panică și au continuat să brusc atac. Momente de mare a avut Alexander Bukharov, Danny Fayzulin. În minutul 33 dintre secțiile de Luciano Spalletti a egalat. Bukharov marcat mingea pe Shirokov, care tocmai a trimis un balon dintr-un unghi ascuțit - 1: 1.

În ultimul minut al primei reprize „Șahtior“ a marcat un gol în „vestiar“. Utilizarea de apărare slackness minut de „Zenith“, a marcat un alt gazde ale legionarilor brazilian Luiz Adriano a primit o centrare perfectă a lui Razvan Rat - 2: 1. În a doua jumătate a apărării centrale „Șahtior“ întâlnire gafă a condus la un gol. După 61 minute, Alexander Chizhov apărător a alunecat și a ratat mingea în jumătatea lor din teren, care a furat Fayzulin, a mers unu la unu cu portarul și a marcat - 2: 2. În viitor, în ciuda abundenței de momente periculoase la porțile Aleksandra Rybki, care a devenit eroul meciului, „Zenit“, nu a reușit să smulgă victoria.

Intr-un alt meci din Grupa „D“ portugheză „Port“ a eșuat în domeniul său de a bate Cipru APOEL (1: 1), care, cu 5 puncte inconfundabilul continuă să conducă. 4 puncte marcate "Porto" și "Zenith". Ultimul loc în grupul ocupă o „Miner“ (2).